• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Największe marki coraz bardziej eko! Aż milion par butów z recyklingu od adidasa

2018-04-17
Największe marki coraz bardziej eko! Aż milion par butów z recyklingu od adidasaEkologia odgrywa coraz ważniejszą rolę w codziennym życiu człowieka. Kwestia ochrony środowiska i działań z nią związanych jest tematem na tyle powszednim, że nikogo już nie dziwi. Akcje prowadzone przez organizacje rządowe stały się normą. Niemal każdy celebryta w mediach społecznościowych promuje ekologiczny styl życia, namawiając do tego swoich fanów. Kiedy wydawać by się mogło, że na temat ekologii wiemy już wszystko… pojawiają się buty z recyklingu – adidas X Parley! Co to za model?

Niecodzienna współpraca z Parley for The Oceans i The Sea SheperdsAdidas X Parley, to odpowiedź niemieckiego giganta na oskarżenia ze strony Greenpeace. Ekolodzy postawili marce adidas szereg zarzutów, w tym wysoką szkodliwość materiałów, z których wykonują swoje produkty. W odpowiedzi na to, firma zdecydowała się ulepszyć swoją politykę dotyczącą recyklingu materiałów i podjęła radykalne kroki w tym kierunku.
Adidas X Parsley, to jedyne w swoim rodzaju buty wykonane z materiałów odnawialnych, które powstały dzięki współpracy firmy adidas z inicjatywą Parley for the Oceans oraz organizacją The Sea Sheperds.

buty adidas

Parley for The Oceans zajmuje się szeroko pojętą ochroną środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem oceanów i zamieszkujących w nich zwierząt. Jej głównym założeniem we współpracy z marką adidas, jest wskazanie potencjalnych surowców i pomoc w zaprojektowaniu i wytworzeniu materiałów, z których mogą powstać nowe modele butów.
Z kolei, The Sea Sheperds zajmuje się dostarczaniem sieci rybackich do przetworzenia. Co ciekawe, organizacja ta nie tylko wyławia odpady z dna oceanów, ale również… tropi przestępców, którzy używają sieci nielegalnie. Jedna z takich akcji, trwała 110 dni. The Sea Sheperds wraz z Interpolem, ścigali grupę kłusowników przy której ostatecznie znaleziono 70 km gotowych do przetworzenia sieci. Owoc tego niecodziennego połączenia sił został zaprezentowany w 2015 roku – wówczas jako prototyp. Tylko w 2017 roku sprzedano milion par tego obuwia. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, przez co marka zapowiedziała rozszerzenie oferty ekologicznych produktów!


buty adidas

Buty wyłowione z oceanu 

Głównym tworzywem, z którego zostały wykonane adidas X Parsley są… pozostałości po sieciach rybackich oraz inne śmieci znajdujące się na dnie Atlantyku, Pacyfiku i pozostałych ogromnych zbiorników wodnych. Cholewka butów składa się w 95 proc. z plastiku zebranego z oceanów w pobliżu Malediwów. Pozostała ich część, nazywana UltraBOOST Uncaged Parley, również w większości została wykonana z materiałów odnawialnych. Jak udało się dowieść – ilość przetworzonego materiału jednej pary tych butów to w przeliczeniu aż 11 plastikowych butelek! Robi wrażenie!


Lekko, wygodnie i… ekologicznie! 


Adidas X Parsley są nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim wygodne! Materiał Boost cechujący się najbardziej sprężystą i zwrotną amortyzacją, sprawia, że im więcej użytkownik wytwarza energii, tym jej więcej do niego wraca. Brzmi niesamowicie, prawda? Z kolei cholewka wytworzona z materiałów przetworzonych, obejmuje stopę i zapewnia jej ultralekką wygodę oraz wsparcie podczas wysiłku. Czy istnieje coś ważniejszego niż bezpieczeństwo i wygoda w trakcie ćwiczeń? Raczej nie! Adidas X Parsley wiąże się nie tylko z przyjaznym dla środowiska treningiem, ale również z niesamowitą wygodą i komfortem! To jak, gotowi do startu?


buty adidas

Must have dla każdego modowego freaka! 


Już dawno ekologia przestała być jedynie przykrym obowiązkiem, a stała się stylem życia dla wielu osób. Jak to wyrazić najlepiej? Przez modę! Ekologiczne buty są najlepszym sposobem na wyrażanie swoich przekonań, ponieważ można je nosić na co dzień. O ile zaopatrzenie całej szafy w ekologiczną odzież może się okazać bardzo kosztowne, to zakup jeden pary butów nie naciągnie tak domowego budżetu. Ten prozaicznie mały gest, pokazuje jedność w walce o zdrowszą planetę – jest to świetny sposób na okazanie troski i przywołanie innych do swoich szeregów. Co więcej, współczesna moda jest otwarta na wszelkie rozmaitości i łączenia, dlatego adidas X Parsley może okazać się znakomitym dodatkiem do wielu stylizacji!

Adidas X Parsley idealny do biegania po lesie i… na autobus!Uwaga! Kto raz założy adidas X Parsley… zapewne nie będzie chciał ich ściągnąć! Ekologiczne buty od marki adidas zostały zaprojektowane tak, aby można je było wykorzystać w codziennych sytuacjach. Adidas X Parsley to nie tylko model do ćwiczeń, ale również świetna alternatywa na luźne spotkania z przyjaciółmi, piesze wycieczki czy jazdę na rowerze. Koniec z dylematem, która para butów jest najlepszym rozwiązaniem na popołudniowe wyjście! Model od adidas sprawdzi się w każdych warunkach! Wygodnie, modnie, stylowo i ekologicznie – z modelem adidas X Parsley możesz zdobywać świat ze świadomością, że wybrałeś do tego najlepszą broń! Sprawdź także pozostałe buty adidas dostępne w Adrenaline >>


pixel