Parley for the Ocean z adidas UltraBoost

2018-08-22
Parley for the Ocean z adidas UltraBoostZanieczyszczenie środowiska naturalnego jest poważnym problemem dla całego świata. 
Adidas jako firma odpowiedzialna społecznie połączyła swoje siły z firmą Parley for the Ocean i produkuje buty z odpadów takich jak butelki czy słomki.

Zanieczyszczenia oceanów

Według badań ekologów, rocznie do wód mórz i oceanów trafia z lądu około 8 milionów ton odpadów z tworzyw sztucznych. Zabijają one zwierzęta, a także stają się pożywieniem dla ryb, przez co trafiają z powrotem na nasze stoły.

Jak wykorzystać plastik w produkcji obuwia?

Adidas w 2015 roku, wraz z Parley for the Ocean, postanowił wykorzystać miliony kilogramów plastiku, które zanieczyszczają oceany, do celów recyklingowych. Firma Parley odpowiada za zebranie i dostarczenie plastiku z obszarów przybrzeżnych. Zebrane butelki są wysyłane do dostawcy adidasa Parleya na Tajwanie. Tam butelki PET są oddzielane od produktów wykonanych z HDPE, m.in. od nakrętek. Plastik PET zostaje przekształcony w włókna, z których są produkowane buty PARLEY OCEAN PLASTIC™.

Optymistyczne prognozy Adidas

Firma Adidas już kilka lat temu ogłosiła, że chciałaby wyprodukować milion butów wykorzystujących materiał z butelek PET. Cel ten osiągnięto w 2017 roku.

Obecnie do obiegu wprowadzono nową odsłonę modelu Adidas UltraBOOST Parley. Do powstania każdej pary takich butów do biegania zużywa się 11 plastikowych butelek, a z włókien plastikowych produkowana jest przy tym górna część cholewki Primeknit. Podeszwa zrobiona jest zaś z gumy Continental.

Drogi Konsumencie, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania ze strony e-sklepu www.adrenaline.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając dowiedz się więcej, zamykając ten komunikat lub przechodząc do sklepu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez adrenaline.pl sp. z o. o. sp. k. z siedzibą w Olsztynie.
Ok, rozumiem
pixel