• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Pilates czy crossfit? Co wybrać?

2018-02-08
Pilates czy crossfit? Co wybrać?

Jeśli nie możesz się zdecydować, które zajęcia organizowane na siłowni wybrać, dowiedz się o nich więcej. Pilates oraz joga sa idealne dla osób spokojnych, a crossfit czy fat burning – wyjątkowo aktywnych, wytrwałych i lubiących wyzwania. Wiele osób wybiera je jednak na przekór – aby się przełamać lub dla odmiany wyciszyć. Jakie są zalety obu typów treningów?

Jeśli wreszcie podejmiemy decyzję o regularnym trenowaniu, trzeba jeszcze wybrać rodzaj ćwiczeń – siłowy trening personalny, aeroby, aerobik, joga, crossfit, a może pilates? Oferta jest znacznie bogatsza, ale ogólnie rodzaje ćwiczeń można podzielić na dwa typy – spokojniejsze i wymagające. Podpowiadamy, który typ jest odpowiedni dla Ciebie.

Pilates – rzeźba i wzmocnienie

Wbrew pozorom pilates to nie jest zestaw nudnych ćwiczeń! Mają one wiele korzyści, ale najważniejsza jest technika i systematyczność. To zajęcia wzmacniające i wyrzeźbiające, ale muszą być odpowiednio wykonywane. Potrzeba czasu, aby nauczyć się wykonywać te ćwiczenia, ale warto uwzględnić je w swoim tygodniowym planie i odpocząć od przerzucania hantli czy biegania.

Największą zaletą pilates jest angażowanie partii mięśniowych całego ciała. Do wyboru mamy aż ponad różnorodnych 500 ćwiczeń. Spodobają się one pasjonatom baletu, jogi, a nawet klasycznej siłowni. Po tej ostatniej zresztą wskazane jest właśnie rozciąganie i rozluźnianie mięśni. Pilates daje wiele korzyści, m.in. wzmacnia, poprawia elastyczność, równowagę itd.

Pilates czy crossfit? Co wybrać?

Crossfit – katorżniczy trening?

W klubach fitness organizowanych jest też wiele zajęć dla wymagających i po prostu lubiących poczuć prawdziwe zmęczenie – to m.in. fat burning, TRX czy właśnie ostatnio modny crossfit. Warto się przełamać i spróbować swoich sił, a nagrodą będzie idealnie wyrzeźbione ciało. Prawda, że brzmi obiecująco? Przygotujmy się jednak na pot i łzy!

Dla jednych to chwilowa moda, dla innych prawdziwe wyzwanie – trening wytrzymałościowo-siłowy zapewni lepszą ogólną sprawność fizyczną. Tu nie zaznamy nudy, gdyż ćwiczenia często się zmieniają, a dodatkowo różna jest ich intensywność. Trener układa zestaw ćwiczeń (np. pompki, przysiady ze sztangą itd.), ustawia zegar oraz muzykę i… startujemy!

A więc co wybrać?

A musimy wybierać? Wbrew pozorom pilates i crossfit mają trochę wspólnego – przede wszystkim angażują całe ciało i rzeźbią sylwetkę. Polecamy je wprowadzić do swojego planu treningowego, aby porządnie się zmęczyć, a na drugich zrelaksować. Crossfit to świetna alternatywa dla monotonnych ćwiczeń – angażuje, daje szybkie efekty, ale bez determinacji niewiele osiągniemy. Pilates zaś to forma gimnastyki, ale niezwykle angażująca i ucząca skupienia, świadomości i wyciszenia. W obu przypadkach jedynie ćwiczenia wykonywane na 100% mają sens.

pixel