• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Piłka adidas Uniforia – oficjalna piłka Euro 2020, czyli technologia z przesłaniem

2019-12-10
Piłka adidas Uniforia – oficjalna piłka Euro 2020, czyli technologia z przesłaniemPiłka nożna to bezwzględnie najpopularniejsza dyscyplina sportu na świecie, a towarzyszące jej imprezy rangi światowej przyciągają miliony kibiców oraz rzesze sponsorów. Obok Mistrzostw Świata wydarzeniem szczególnie oczekiwanym przez kibiców są Mistrzostwa Europy. Turniej ten to nie tylko wielkie emocje, ale także tradycja prezentacji nowej, dedykowanej każdej edycji piłki, których producentem od 1972r. jest niezmiennie koncern adidas. Już w za kilka miesięcy rozpocznie się EURO 2020, których oficjalną piłkę mieliśmy okazję niedawno poznać. Uniforia, bo taka jest nazwa nowej futbolówki, ma symbolizować euforię i jedność, wartości wpisujące się w politykę UEFA.

Symboliczny design wizytówką nowej piłki Adidas Uniforia


Projektanci marki adidas mają nie lada wyzwanie, by co 4 lata zaskoczyć fanów nowym, wyszukanym designem oficjalnej piłki na EURO. Mająca miejsce na początku listopada tego roku prezentacja utwierdziła nas w przekonaniu, że marka od lat tworzy przemyślaną komunikację każdej z oficjalnych mistrzowskich futbolówek. Kolorem bazowym nowej Uniforii jest biel, która w połączeniu z czarnymi liniami imitującymi naniesienie ich pędzlem ma symbolizować równość na świecie. W otoczeniu „malowanej pędzlem” czerni widzimy jaskrawe linie symbolizujące odrębność uczestników a także bliskość kultur, jakie spotkamy na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Wartym przypomnienia jest także fakt umieszczenia na oficjalnej piłce EURO 2020 współrzędnych geograficznych wszystkich 12 miast, w których zostaną rozegrane mecze mistrzostw.

Piłka adidas Uniforia

Zaawansowana technologia – drugie imię piłki adidas Uniforia

Każda oficjalna piłka Mistrzostw Europy budzi emocje zarówno kibiców, jak i samych zainteresowanych, czyli piłkarzy - to w końcu przy jej użyciu zawodnicy zdobywać będą gole i uznanie kibiców w trakcie trwania turnieju. Przyjrzyjmy się zatem technologiom użytym w piłce adidas Uniforia. Prezentowana oficjalna piłka Euro 2020 adidas Uniforia, by ostatecznie uzyskać znak jakości FIFA Quality Pro, została poddana szeregowi testów na Uniwersytecie Loughborough w Anglii i sprawdzana była pod kątem utrzymania kształtu, spadku ciśnienia, okrągłości czy wagi.

oficjalna piłka na mistrzostwa europy 2020

Testy piłki adidas Uniforia odbywały się także w warunkach meczowych w obecności zarówno amatorów, jak i zawodowych piłkarzy, których nazwiska pozostały w tajemnicy. Aby piłka była jeszcze bardziej widoczna na boisku projektanci adidas wykorzystali wysokowydajną strukturę materiału HI White, co z pewnością przełoży się na komfort oglądania wszystkich spotkań EURO 2020. Powierzchnia piłki nie jest gładka, lecz teksturowana, co w połączeniu z termicznie łączonymi łatami powoduje przewidywalną trajektorie lotu, a co za tym idzie - lepsze czucie piłki.

Według zapewnień producenta zmniejszono także absorpcję wody w porównaniu do poprzednich piłek EURO, by nie zmieniała swojej wagi nawet przy silnie padającym deszczu. Dodatkowym „smaczkiem” technologicznym w adidas Uniforia jest zastosowanie specjalnej butylowej dętki, która nie ulega odkształceniu. By ciśnienie w piłce w trakcie rozgrywania meczu nie uległo zmianie, wykorzystano także odpowiednio szczelny zawór. Koncern adidas pracując nad oficjalną piłką EURO 2020 nie zapomniał także o zastosowaniu ekologicznych rozwiązań inżynieryjnych - do jej produkcji wykorzystano klej i atrament bazujący na wodzie, za co marce na pewno należy wielki plus.

Piłka adidas Uniforia piłka na Euro 2020

Podsumowując


W dzisiejszym sport-biznesie do wzbudzenia szerokiego zainteresowania produktem konsumentów na całym świecie nie wystarczą tylko nowoczesne technologie. Oczekuje się także, by towar niósł za pewną wartość czy symbolikę. Takie oczekiwania z pewnością spełnia najnowsza oficjalna piłka EURO 2020, której wysoko zaawansowane technologie idą w parze z wartościami z jakimi utożsamia się UEFA. Przedstawione w niebanalny i artystyczny sposób dodają wartości piłce, która przypominać będzie kibicom o jubileuszowym EURO 2020.
pixel