• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Popularne buty do biegania Nike Air Zoom Pegasus w nowym wydaniu

2018-07-10
Popularne buty do biegania Nike Air Zoom Pegasus w nowym wydaniu
Nike Pegasus 35

Firma Nike po raz 35 oferuje klasyczne buty do biegania Nike Air Zoom Pegasus, ale w zupełnie nowej odsłonie. To buty biegowe dla kobiet, które zostały zainspirowane historią łamania granicy 2 godzin na dystansie maratonu. Tak powstały nowe Pegasusy, o bardziej dynamicznej charakterystyce, która sprzyja osiąganiu coraz lepszych czasów przy treningach i w zawodach biegowych.

Świetne dopasowanie do stopy


Na komfort biegacza wpływa dopasowanie cholewki buta biegowego do stopy. To założenie spełnia idealnie technologiczna siateczka, o specyficznej strukturze i wzorze. Dopasowuje się ona do stopy tak, aby jej nie obciążać, a przy okazji gwarantuje wentylację stopy podczas użytkowania. Ciekawostką konstrukcyjną w butach biegowych Nike Air Zoom Pegasus 35 jest fakt, że zaopatrzono je w częściową skarpetę w środku i nowy, pochylony zapiętek. Skarpeta zwiększa wygodę noszenia butów, zaś zapiętek ich zakładanie i zdejmowanie, bez ryzyka bolesnego obtarcia ścięgna Achillesa. 


Sprawdź naszą ofertę: DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA NIKE AIR ZOOM PEGASUS


Kolejnym elementem butów biegowych Nike Air Zoom Pegasus 35, który wyróżnia je na tle wcześniejszych modeli, jest przesunięta do góry dolna przelotka sznurówek. Ta zmiana była podyktowana tym, że ten prosty zabieg zwiększył strefę zgięcia i poprawił dopasowanie. Idzie za tym zwiększone bezpieczeństwo podbicia przed ryzykiem wbijania się w nie za mocno zawiązanych sznurówek. Za lepszą stabilizację stopę w bucie odpowiadają linki Flywire, które sprawiają, że nie przesuwa się ona w bucie podczas biegania.

Rewolucyjna podeszwa


Na szczególną uwagę w przypadku butów Nike Air Zoom Pegasus 35 zasługuje ich podeszwa środkowa, którą wykonano z bardzo miękkiej pianki Cushlon, z pęcherzykami powietrza. Wzbogacono ją o poduszkę Zoom na całej długości zamiast zastosowania we wcześniejszym modelu tego samego obuwia biegowego dwóch mniejszych poduszek. Efektem jest zwiększenie amortyzacji, dynamiki i płynności biegu. Na podeszwie zewnętrznej umieszczony jest zupełnie nowy wzór bieżnika. Nike wymyślił wzór z nacięć, które zwiększają powierzchnię styku podeszwy z podłożem, co skutkuje poprawą przyczepności na każdej nawierzchni. Nacięcia na butach Nike Air Zoom Pegasus nadają im większej elastyczności i przy tym sprawiają, że są lżejsze.

Dla kogo przeznaczone są nowe Pegasusy 35?


Nike adresuje swój nowy model obuwia biegowego damskiego Nike Air Zoom Pegasus 35 do kobiet lubiących biegać. Nie ma przy tym znaczenia poziom zaawansowania. Docenią je zarówno panie, które zaczynają dopiero swoją przygodę z bieganiem oraz te, które mają już za sobą pierwsze starty w zawodach - półmaratonach czy maratonach. Zapewniają one komfort biegania i bezpieczeństwo dla newralgicznego punktu, jakim jest ścięgno Achillesa. Dają właściwą amortyzację, za którą odpowiada poduszka Zoom Air i idealne dopasowanie dzięki technologicznej siateczce. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów, co pozwala na wybór takich butów biegowych, które najbardziej będą odpowiadały klientce.


Przydatne artykuły:
https://news.nike.com/news/nike-air-zoom-pegasus-history
pixel