• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Pożądane właściwości butów piłkarskich

2018-02-08
Pożądane właściwości butów piłkarskich

Zawodowi piłkarze mają wysokie wymagania dotyczące użytkowanych przez nich podczas treningów i meczów, butów piłkarskich. Muszą zapewniać stabilność stopy, dobre prowadzenie piłki, przyspieszenie i idealną przyczepność. Wszystkie te cechy odpowiadają opisom butów sportowych marki Nike.

Stabilność stopy

Można powiedzieć, że narzędziem pracy każdego piłkarza są jego stopy, dlatego trzeba im zapewnić maksimum bezpieczeństwa i stabilności. W butach Nike za takie funkcje odpowiada anatomicznie wyprofilowana wkładka i zapiętek. Do tego producent stosuje szeroką gamę nowoczesnych kołków, które wpływają na zapewnienie odpowiedniej trakcji oraz stabilności na trudnym dla stóp podłożu, m.in. na boisku piłkarskim.

Pożądane właściwości butów piłkarskich

Szybkość i przyspieszenie

Na boisku liczą się umiejętności piłkarskie, strategia i szybkość poszczególnych piłkarzy. Dobre buty piłkarskie muszą być lekkie, a zapewnia im to podeszwa zewnętrzna butów Nike, która jest cienka i elastyczna. Utrzymuje ona stopy graczy blisko murawy, zapewniając im szybkość reakcji i idealne czucie podłoża. Ogromne znaczenie ma to w przypadku piłkarzy grających na pozycji napastnika, gdzie błyskawiczna akcja może doprowadzić do udanego oddania strzału. Gracze najczęściej muszą włożyć całą energię w to, aby dojść do piłki i szybko przemknąć z nią pod pole karne przeciwnika, co przynosi ich drużynie szanse na gole.

Dopasowanie obuwia

Wyczynowe buty sportowe muszą być idealnie dopasowane do stopy piłkarza. Zawodowcy preferują buty, które są maksymalnie dopasowane, dlatego rozmiarówka zakłada nawet połówki numerów. Warto podkreślić, że buty np. koszykarskie w rozmiarze 9 mogą różnić się pod względem dopasowania od dziewiątki piłkarskiej.

Przyczepność butów do piłki nożnej

Buty piłkarskie Nike zapewniają przyczepność, a to dzięki całej gamie stosowanych w nich płytek i kołków o różnym rozmieszczeniu, długości i kształcie. Powoduje to, że są one w stanie zapewnić optymalną trakcję bez względu na warunki, w których rozgrywany jest mecz piłki nożnej.

pixel