• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Rodzaje poduszek powietrznych w Nike Air

2018-04-27
Rodzaje poduszek powietrznych w Nike Air

Amortyzacja stóp ma niebagatelne znaczenie w każdej dyscyplinie sportowej, być może z wyłączeniem pływania. Wpływa na zmniejszenie nacisku na stopę, co jest istotne w przypadku biegania, uprawiania sportów halowych i na świeżym powietrzu. Doskonałą amortyzację stóp zapewniają buty Nike AIR, które dzięki specjalnym poduszkom zmniejszają obciążenie mięśni i stawów, powodując, że sportowiec po prostu mniej się męczy. Nike wykorzystuje w swoim obuwiu sportowym różne typy poduszek Nike AIR.

Poduszki AIR

To podstawowy rodzaj poduszek powietrznych w butach sportowych Nike AIR. Takie obuwie można rozpoznać po oznaczeniu „AIR”. Jeśli nie widać poduszki, zaś w bucie widnieje taki napis, możemy mieć pewność, że wewnątrz podeszwy środkowej wbudowano poduszkę gazową AIR. Konstruktorzy umieszczają ją w okolicy pięty lub na poziomie śródstopia, bądź w obu tych miejscach jednocześnie. Jest ona niewidoczna, dlatego mówi się, że znajduje się w systemie zamkniętym.

Wyjątkiem od tej reguły są poduszki Tri-Vis AIR, czyli częściowo odsłonięta poduszka, która ma zwiększać miękkość. Podstawowy system poduszek AIR stosowany przez Nike, chroni układ kostno-stawowy człowieka oraz jego mięśnie, a przy tym zapewnia duże uczucie komfortu.


Sprawdź naszą ofertę: NIKE AIR 97 

Poduszki AIR Max

Popularny rodzaj obuwia sportowego Nike AIR Max posiada specjalne okienka w podeszwie, które pozwalają przyjrzeć się z bliska, jak działa system amortyzacji. Poduszka AIR Max ma zwykle większą powierzchnię od standardowej Nike AIR. Model buta Nike AIR Max 360 nie zawiera pianki amortyzacyjnej, a jedynie poduszkę gazową na całej długości i szerokości podeszwy. Dzięki temu nie zbija się ona w czasie użytkowania obuwia i zapewnia doskonałą amortyzację.

Podeszwy środkowe z AIR Max dają maksymalną ochronę dla układu kostno-stawowego i mięśni człowieka, maksymalny komfort i mają oryginalną estetykę wykonania.


Sprawdź naszą ofertę: NIKE AIR MAX 270

Poduszka Zoom AIR

Cienki typ poduszki gazowej w butach sportowych Nike nazywany jest systemem Zoom AIR. Podeszwa środkowa jest cienka, doskonale sprawdza się w butach biegowych, futbolowych i lekkich butach do tenisa lub koszykówki. Wykonana jest z włókien syntetycznych, co pozwala na zachowanie płaskiego profilu poduszki, po jej napompowaniu. Nie odkształca się dzięki specjalnym strefom przytrzymującym warstwy poduszki za pomocą włókien. System ten daje dużą sprężystość, chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wpływa korzystnie na przyspieszenie reakcji i zmniejszenie ryzyka skręcenia stawu skokowego.


Poduszki Tuned AIR i Rev AIR

Tuned AIR to odkryty system amortyzacji, w którym stosuje się mechaniczne elementy - syntetyczne półkole umiejscowione pod wewnętrzną, środkową i zewnętrzną częścią pięty lub pod śródstopiem. Grubość półkul różni się w różnych modelach butów. Poduszki Tuned AIR zwiększają stabilizację.

Z kolei system Rev AIR korzysta z poduszek wypełnionych gazem bez sprężenia. Zapewnia to uczucie miękkości przy niskim koszcie produkcji takich podeszew środkowych.

pixel