• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Specjalna wersja koszulki FC Barcelony z okazji 20-lecia współpracy z Nike

2018-11-16
Specjalna wersja koszulki FC Barcelony z okazji 20-lecia współpracy z Nike

W tym roku mija 20 lat, od kiedy FC Barcelona weszła we współpracę z firmą Nike i stała się jej wiodącym klubowym partnerem. Z okazji okrągłej rocznicy kooperacji amerykański gigant postanowił wypuścić w świat okolicznościową koszulkę, która jest zestawieniem projektów wszystkich domowych trykotów z ostatnich dwóch dekad.

The Barça x Nike 20th Anniversary Jersey

Na zdjęciu: okolicznościowa koszulka The Barça x Nike

Wielkie sukcesy i dziesiątki projektów

20-letni okres współpracy "Dumy Katalonii" i firmy Nike to czas pełen głośnych sukcesów hiszpańskiego klubu - 10 mistrzowskich tytułów oraz 4 wygrane w Lidze Mistrzów stawiają go w absolutnym topie europejskich zespołów wszech czasów. W celu upamiętnienia tego czasu powstała wyjątkowa okolicznościowa wersja koszulki, która jest mash-up'em każdego domowego modelu ostatnich dwudziestu lat. Różnego rodzaju konfiguracje słynnych pasów w klubowych barwach znajdują się na przedzie, tyle oraz rękawach, co oddaje hołd klubowym legendom oraz upamiętnia wielkie sukcesy. Wielka szkoda, że Leo Messi i spółka nie wyjdą w nich na boisko podczas któregoś z ligowych meczów tego sezonu.

Ciężkie wyzwanie dla producenta

Materiał o wyjątkowej koszulce FC Barcelony znalazł się oczywiście na oficjalnej stronie firmy Nike, w imieniu której wypowiedział się jej Starszy Dyrektor Kreatywny, Pete Hoppins: "Z tej okazji chcieliśmy stworzyć coś absolutnie niepowtarzalnego. Prawdziwym wyzwaniem było umieszczenie fragmentów wszystkich projektów na jednej koszulce, dlatego robiliśmy to bardzo rozważnie. Musieliśmy być uważni przy tworzeniu całości zamiast skupiać się na wpychaniu poszczególnych części gdziekolwiek". Dodał on także, że "Barcelona to największy klub na świecie i firma Nike jest niezwykle dumna z możliwości współpracy. Historia, globalny zasięg i liczne rzesze fanów sprawiają, że jest to wymarzony klub do kooperacji, co w strukturach uznawane jest za niezwykły przywilej."
Jak już wspomnieliśmy, piłkarze Barcelony nie pokażą się światu w okolicznościowych trykotach, dlatego te będą stanowiły jedynie wartość kolekcjonerską dla wszystkich klubowych sympatyków, a zawodnicy nadal będą wybiegać na murawę w dotychczasowych koszulkach z dziesięcioma pionowymi paskami. Ten właśnie model, a także pozostałą część klubowej odzieży FC Barcelony znaleźć można w sklepie adrenaline.pl

KOSZULKA MĘSKA NIKE BREATHE FC BARCELONA HOME STADIUM 894430-456

Na zdjęciu: domowa koszulka FC Barcelona na sezon 2018/19

 

Przeczytaj również:

Nike Mercurial Superfly, czyli synonim prędkości.

Ukłon w stronę fanów futbolu, czyli adidas Sobakov

 

pixel