• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 5 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

TEST Nike Zoom Structure+ 17

2017-11-03
TEST Nike Zoom Structure+ 17

Zachęcamy do zapoznania się z testem butów Nike Zoom Structure+ 17 wykonanym przez Pawła Jesienia, trenera, lekkoatlety i wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski –>

Jestem wieloletnim użytkownikiem i fanem marki adidas. Po raz pierwszy od bardzo dawna miałem możliwość przetestowania obuwia innej firmy. Buty Nike Zoom Structure+ 17 na pierwszy rzut oka nie charakteryzują się niczym szczególnym. Mają klasyczną budowę wyróżniającym się elementem jest jednolita budowa materiału opinającego stopę. Brak tu elementów ozdobnych oraz szwów. Wyróżnia się jedynie dolna część, kontrastując mocno kolorem z górną częścią buta. Podeszwa posiada wyraźnie zaznaczony bieżnik, co sugeruje dobrą przyczepność w terenie.

Nike Zoom Structure+ 17_foto 1

Po założeniu buta pierwszym wrażeniem jest lekka ciasność, uczucie jak przy trochę za małej skarpetce. Największy ucisk występuje wokół śródstopia. Palce leżą luźno, podobnie jak pięta. Po zrobieniu kilku kroków można stwierdzić, że but mocno opina stopę. Po lekkiej „regulacji” sznurowadeł sytuacja się poprawiła i mogłem ruszyć do biegu.

Początkowe odczucia są bardzo pozytywne. Buty odbieram jako wygodne, lekkie i dobrze amortyzujące nierówności podłoża. Zawsze biegam po leśnych drogach więc nawierzchnia jest bardzo różna – od równej i twardej do całkowicie piaskowej. Dla biegacza to duże wyzwanie więc but może pomóc w treningu lub go znacznie utrudnić. Nike Zoom Structure+ 17 bez wątpliwości dobrze tłumi nierówności i ma wystarczającą przyczepność na każdej nawierzchni. Nawet w piasku nie „boksuje” zbytnio i pozwala na sprawne pokonanie trudnego odcinka. Ze względu na profil obuwia, na podbiegach zachowuje się także dobrze choć odniosłem wrażenie, że jest trochę za sztywne. Przy większym nachyleniu podłoża byłbym zmuszony do użycia większej siły aby go zgiąć.

Pawel Jesien Nike Zoom Structure+ 17_test_ 3

Choć podeszwa wydaje się wystarczająco gruba, to po 12 minutach biegu zacząłem odczuwać coraz mocniej śródstopie. Sądzę, że jest to spowodowane budową bieżnika, który w przedniej części posiada twarde „klocki”. Dają one dobrą przyczepność, ale naciskają na śródstopie. Nie jest to bardzo bolesne, ale po 25 minutach biegu czułem już dyskomfort.

Wystąpienie powyższego zjawiska jasno określa przeznaczenie tego modelu. Jest to obuwie do szybkiego biegania oraz dynamicznych ćwiczeń. Dla sprawdzenia wykonałem kilka szybkim biegów i efekt był naprawdę świetny. Nawet bardzo energiczny sprint wykonuje się bardzo lekko i czuć wyraźne, że podeszwa wspiera każde odbicie. Podobny efekt jest przy wszelkiego rodzaju ćwiczeniach sprawnościowych. But jest bardzo stabilny i daje bardzo dobrą amortyzację. Jest także bardzo lekki, co jest dodatkowym plusem.

Nike Zoom Structure+ 17_test 1_2

PODSUMOWANIE

Po 3 tygodniach testów mogę go polecić osobą szukającym solidnych i stylowych butów do szybkiego biegania lub wszelkiej aktywności związanej z wykonywaniem szybkich, eksplozywnych ruchów. Nike Zoom Structure+ 17 doskonale nadają się do ćwiczeń ogólnorozwojowych na sali bądź w terenie, zwłaszcza do tak dzisiaj popularnych ćwiczeń funkcjonalnych. Sprawdzi się także w grach zespołowych, niewymagających dużej ilości biegania.

Model: Nike Zoom Structure+ 17
Charakterystyka: średnio-sztywny
Waga: lekki
Amortyzacja: średnia
Stabilizacja stopy: dobra w każdej płaszczyźnie
Przeznaczenie: trening szybkościowy, ćwiczenia siłowe oraz ogólnorozwojowe, trening funkcjonalny, gry zespołowe z wyłączeniem piłki nożnej

Testujący: Paweł Jesień, lekkoatleta, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski

pixel