• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Technologie adidas - buty

2018-01-09
Technologie adidas - buty

Bardzo często zdarza się, że widzimy na butach jakieś oznaczenia których nie rozumiemy i nie wiemy w czym nam mają pomóc. Spieszymy wyjaśnić te zagadnienia!

adiprene

adiPrene to system skutecznie amortyzuacjący uderzenie pięty o podłoże za pomocą lepkiego i elastycznego materiału który posiada dużą zdolności do absorbowania energii.

adiPrene+ pomaga amortyzuje wstrząsy w podeszwie środkowej buta lub jako samodzielny składnik całej podeszwy środkowej. Ma on za zadanie amortyzować i oddać jak najwięcej energii

adidas_clima-cool1

ClimaCool schładza Twoje ciało podczas treningu przez co możesz dłużej trenować na wysokich obrotach bez uczucia dyskomfortu. Technologia działa dzięki licznym otworom w podeszwie buta i specjalnej konstrukcji cholewki.

adiwear

adiWear jest to trwała guma, stosowana jako dodatek uzupełniający podeszwę zewnętrzną butów w miejscach w których jest to najbardziej potrzebne. Mieszanka jest bardzo wytrzymałą, odporną na  ścieranie i wyróżniającą się świetną przyczepnością.

ultraboost

BOOST to rewolcja w podeszwie butów biegowych! Miękki materiał amortyzujący, przypominający z wyglądu styropian. W jego skład wchodzą tysiące sprężystych granulek TPU, które charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie oraz obciążenia dynamiczne. Materiał po każdym kroku wraca do swojej pierwotnej formy oraz świetnie tłumi drgania. Spośród innych pianek Boost wyrózńia się tym że składa się z granulek które jeszcze lepiej amortyzują wstrząsy.

traxion

 Traxion to specjalnie ukształtowana za pomocą wypustek podeszwa buta, gwarantująca przyczepność obuwia. Stanowi ochronę przed poślizgiem w praktycznie każdych warunkach. Gumowe wypustki ze specjalnej mieszanki na zewnętrznej podeszwie zmieniają swoje właściwości zależnie od temperatury. W niższych temperaturach guma mięknie zwiększając powierzchnię styku z podłożem, natomiast przy wyższych jest sztywniejsza.

gore-tex

Gore-Tex stanowi ochronę przed wiatrem, śniegiem i deszczem. Znana od wielu lat technologia stosowana w wielu produktach, w tym także w produktach adidas. Jak to działa? Membrana Gore-Tex stworzona jest mikroporów o wielkości 20 000 razy mniejszej od cząsteczki wody i 700 razy większe od cząsteczki pary wodnej! To oznacza, że pot i nadmiar ciepła jest skutecznie odprowadzany na zewnątrz, jednocześnie nie przepuszczając wody do wnętrza buta lub odzieży. 

techfit

Techfit elastyczny materiał z którego wykonana jest chlewka, charakteryzuje się świetnym dopasowaniem do stopy co daje wyjątkowe wyczucie wsparcia. Dzięki temu stopa jest stabilnie osadzona i nie przesuwa się w bucie.

pobrane

PrimaLoft technologia izolacji termicznej i odprowadzania wilgoci. Mikrowłókna stosowane jako wypełnienie, przypominają stosowany w kurtkach tradycyjny puch, a w porównaniu do puchu są obojętne na wilgoć. Włókna nie odkształcają się podczas zgniatania, a po zgnieceniu zajmują jeszcze mniej miejsca od puchu.

bez-tytulu

Torsion  przednia i tylna część stopy podczas przetaczania działają niezależnie przez co może dojść do poważnych kontuzji. System Torsion wspiera ruch stopy i utrzymuje ją w zakresie naturalnych ruchów skrętnych. Zbudowany jest w oparciu o specjalny układ rowków i kostek na podeszwie buta.

pixel