• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Technologie stosowane do szycia plecaków Nike

2018-04-08
Technologie stosowane do szycia plecaków Nike

Jaki powinien być plecak idealny zdaniem konstruktorów i projektantów firmy Nike oraz użytkowników docelowych tych akcesoriów sportowych? Wytrzymały, lekki, pojemny, odporny na negatywny wpływ czynników atmosferycznych, a poza tym komfortowy w noszeniu. Dla uzyskania wszystkich tych cech plecaka idealnego, firma Nike stosuje wiele różnych technologii.

Zobacz naszą ofertę: Plecak NIKE

Sport Fit System

Ergonomiczny kształt tylnej części plecaka firma Nike uzyskała przy zastosowaniu Sport Fit System. Dzięki temu można równomiernie rozłożyć wagę zapakowanego w plecak przedmiotu i wygodnie przenosić go na plecach z miejsca na miejsce. W ramach tego systemu wykorzystywane są dodatkowe paski regulacyjne, które ściśle utrzymują przedmioty wewnątrz plecaka.

Aero Span Backpanel

Wewnątrz plecaków Nike, prócz pasków stabilizacyjnych znanych z systemu Sport Fit, znajdziemy również układ głębokich, piankowych kanałów wentylacyjnych, w części przylegającej do pleców użytkownika. Wykonano je w ramach systemu Aero Span Backpanel. Mają one za zadanie wentylować skórę na plecach i redukować przyleganie plecaka do pleców.

Skateboard Carrying System

Mocne i trwałe, regulowane taśmy z zatrzaskami lub zapięciami velcro, które umiejscowione są zwykle na części przedniej plecaka Nike, są nazywane Skateboard Carrying System. Umożliwiają m.in. łatwe i szybkie zamocowanie większych przedmiotów przy plecaku, np. deskorolki.

Tri-Carry Strap System

Plecak Nike z systemem Tri-Carry Strap posiada wymienny, dopasowujący się do ciała pasek z nakładką, która pozwala na noszenie plecaka jak torby na ramieniu lub w poprzek ciała.

Sculpt Fit System

System Scuplt Fit został stworzony przez Nike z myślą o kobietach, aby lepiej dopasowywać plecaki do damskiej sylwetki. W wyniku tego uchwyty plecaka są szersze i mają mniejszy rozstaw.

System Air

W paskach systemu nośnego system Air zmniejsza naciski maksymalne i powoduje, że ciężar plecaka idealnie rozkłada się na plecy i barki. Zapewnia to większe uczucie komfortu.

System Auto Compression

Po założeniu plecaka z systemem Auto Compression, zmienia on swoją objętość, w zależności od jego wypełnienia, co zapobiega patologicznym zmianom sylwetki i powoduje przeniesienie częściowo obciążenia na biodra.

Technologia BIOKNX

Plecaki Nike z oznaczeniem BIOKNX wyprodukowano z wykorzystaniem technologii zapewniającej najlepsze dopasowanie i komfort noszenia. Ułatwiają one także ułożenie dowolnych przedmiotów wewnątrz plecaka.

pixel