• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Top 5 sportowych filmów

2020-04-03
Top 5 sportowych filmówTrwająca w Polsce kwarantanna to z pewnością niełatwy okres dla wszystkich z nas, jednak konieczność jej wprowadzenia jest sprawa bezdyskusyjną. Panujący na świecie koronawirus spowodował szereg ograniczeń w poruszaniu się w przestrzeni publicznej, przez co większość czasu spędzamy w swoich czterech ścianach. Każdy na swój sposób stara się spożytkować nadmiar wolnego czasu, natomiast w mediach co chwila pojawiają się nowe wyzwania rzucane wśród znajomych mające na celu dobrą zabawę oraz spożytkowanie wolego czasu. My także korzystamy z chwili domowego spokoju „czerpiąc” z dobrodziejstw platformy filmowej Netflix. Dziesiątki obejrzanych produkcji zainspirowały nas do przygotowania rankingu filmów o tematyce sportowej. Na naszej liście TOP 5 nie mogło zabraknąć pozycji, które z pewnością zna także każdy z Was. Zaczynamy!

Space Jam – Kosmiczny mecz (1996)

Ten film to najbardziej znana propozycja z naszego rankingu. Dla wielu jest to przypomnienie błogiego dzieciństwa. Film łączy w sobie grę rzeczywistych aktorów z animacją komputerową bajkowych postaci. W fabule filmu dochodzi do „kosmicznego meczu” pomiędzy kosmitami przybyłymi na ziemię a animkami, chcącymi wygrać mecz unikając przy tym porwania przez przybyszów w innej planety.

Pele: Birth Of Legend – Pele: Narodziny Legendy (2016)

Jest to propozycja dla wszystkich fanów piłki nożnej, oraz tych, którzy chcieliby poznać historię wielkiej kariery słynnego brazylijskiego piłkarza. Film biograficzny oparty na faktach rzeczywistych jest ciekawym uzupełnieniem sportowej wiedzy z zakresu historii światowego footballu. 

Rush – Wyścig (2013)

Biograficzny dramat sportowy produkcji amerykańsko-brytyjsko-niemieckiej. Fabuła filmu to walka o tytuł mistrza świata pomiędzy dwoma kierowcami Formuły 1 - James’em Hunt’em i Nikim Laudą. Akcja filmu toczy się w latach ‘70 XX wieku. Szereg sukcesów w najpopularniejszym cyklu wyścigów samochodowych na świecie ,wiąże się także z powodzeniem kierowców wśród kobiet, co z pewnością ubogaca fabułę filmu.

United (2011)

Tę propozycję z pewnością obejrzał każdy fan Manchesteru United. Film oparty na autentycznych zdarzeniach opowiada o legendarnej ekipie „Busby Babies”, którzy w sposób spektakularny zdobyli mistrzostwo ligi. Film przedstawia także dramatyczne zdarzenie z dnia 6 lutego 1958r, czyli katastrofę lotniczą w Monachium w której śmierć poniosły 23 osób ekipy Czerwonych Diabłów.  

Coach Carter – Trener (2005)

Ostatnia propozycja filmowa jaką przygotowaliśmy to historia koszykarskiej młodzieży z amerykańskiego miasta Richmond. Zawodnicy przegrywając mecz za meczem nie z powodu braku umiejętności, a braku dyscypliny. Nowy trener postanawia wprowadzić nowe, kontrowersyjne metody stawiające na edukację trudnej młodzieży z którą ma do czynienia. Spotyka się to ze sprzeciwem dyrekcji szkoły, rodziców oraz samych zawodników. Produkcja ta pokazuje jak wielką rolę w sporcie odgrywa psychologia. Serdecznie polecamy!
pixel