• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Trening brzucha - jaki wybrać oraz ile powinien trwać?

2022-07-15
Trening brzucha - jaki wybrać oraz ile powinien trwać?

Rozwijanie swojego ciała jest w dzisiejszych czasach czymś normalnym. Wiele osób każdego dnia zjawia się na siłowni, dba o siebie poprzez dietę, regenerację czy też inne czynniki, które wpływają ostatecznie na pozytywne rozwijanie ciała. Jednym z najważniejszych elementów jest trening brzucha. Każdy chce mieć na ciele 6-pak bądź też płaski brzuch, który nie dość, że wygląda efektownie, to w dodatku dodaje dużo pewności siebie. Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba przelać hektolitry potu, więc aby więcej dowiedzieć się o planach treningowych na mięśnie brzucha, zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu.

Jaki trening na spalanie brzucha?

W pierwszej kolejności trzeba powiedzieć, że trening na mięśnie brzucha powinien być dostosowany do możliwości osoby ćwiczącej, czyli konkretnie do czasu, ale też i tego, czy można ćwiczyć na siłowni, czy też są to ćwiczenia w domu. Jeżeli chcemy wybrać trening na mięśnie brzucha, to najczęściej są to brzuszki czy skręty tułowia. Można również korzystać z planów treningowych, które są zbitką różnych ćwiczeń.

Trening brzucha dla początkujących

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, że należy mieć odpowiedni sprzęt do treningu. Mamy na myśli odzież, aczkolwiek nie ma tutaj wielkiej filozofii, bo u panów może być to zwykła koszulka i spodenki, natomiast u kobiet mogą być to legginsy damskie czy też koszulki damskie. Trening mięśni brzucha w domu to jedno z częściej wybieranych rozwiązań, bo mamy wtedy więcej czasu. Często pojawiają się pytania typu "jaki trening na brzuch?". Tutaj jest wiele możliwości, chociaż trzeba przy tym pamiętać o dobrym odżywianiu, żeby efekty były widoczne.

Ile powinien trwać trening brzucha?

Trening na płaski brzuch powinien trwać tyle, ile jest ku temu możliwości. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy należy trenować 20 minut, godzinę czy też trzy. Często jest to uzależnione od możliwości, bo przecież nie każdy ma taki tryb życia pozwalający na spędzenie godziny na treningu. Warto wziąć pod uwagę objętość treningową, którą można obliczyć z następującego wzoru:

ilość serii x liczba powtórzeń x obciążenie

Istotną kwestią jest to, jak powinien wyglądać trening na płaski brzuch. Treningi na mięśnie brzucha powinny trwać w zależności od tego, jakie chcemy osiągnąć efekty. Jeżeli plan treningu na brzuch jest na masę, to czas 45 minut będzie jak najbardziej wartościowym. Trening brzucha redukcyjny powinien trwać 20 minut, natomiast treningi na mięśnie brzucha w formie rzeźby powinny trwać około 40 minut, max. do 1h.

Trening brzucha ile razy w tygodniu?

Jeżeli chodzi o trening mięśni brzucha, to warto robić go raz na dwa dni. Ostry wycisk sprawia, że trening brzucha jak często powinien być wykonywany, to czas regeneracji jest równie ważny. Niektórzy zaniedbują go twierdząc, że należy ćwiczyć codziennie bardzo ostro, a jest to kompletne nieporozumienie. Często jest to kwestia indywidualna i zdecydowanie najlepiej podjąć ostateczną decyzję po konsultacjach z trenerem, o ile jest taka możliwość.

Ile kalorii spala trening brzucha?

Trening mięśni brzucha daje efekty związane zarówno z zarysem brzucha, a konkretniej 6-paku, jak również spalania kalorii. Plan treningu na brzuch, który jest dobrze zrealizowany pozwoli spalić dużą ilość kalorii, a w przypadku stosowania różnych zestawów ćwiczeń jak np. w tabacie, pozwala na spalanie kalorii nawet po zakończeniu treningu. Trening brzucha dla początkujących ma takie same efekty jak dla doświadczonych ćwiczących. Kaloryczność jest różna dla kobiet oraz mężczyzn.

Przyjęło się, że spalanie kalorii u kobiet oblicza się z poniższego wzoru

665,09
+
(9,56x waga w kilogramach)
+
(1,85x wzrost w centymetrach)
-
(4,67x wiek)

Sprawa u mężczyzn wygląda odrobinę inaczej, ponieważ jest to poniższy wzór:

66,47
+
(13,7x waga w kilogramach)
+
(5,0x wzrost w centymetrach)
-
(6,76x wiek)

Dobrym krokiem może być również zakup opaski sportowej bądź smartwatcha, który będzie monitorować aktywność i sprawi, że będzie można na bieżąco analizować ilość spalonych kalorii.

pixel