• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Trening fit z samoobrony – zajęcia idealne dla kobiet!

2018-02-02
Trening fit z samoobrony – zajęcia idealne dla kobiet!

Niemal z dnia na dzień kobiety stają się coraz bardziej odważne i śmiałe. Nie czekaj, aż ktoś Cię zaskoczy – zapisz się na zajęcia z samoobrony! To coraz popularniejsza forma aktywności, która pozwala nam spalać tkankę tłuszczową, pozbywać się złych emocji i stresu, a co najważniejsze zdobywać umiejętności przydatne podczas ataku lub kradzieży.

trening fit samoobrona dla kobiet

Aby móc skutecznie obronić siebie lub pomóc komuś słabszemu, warto zapisać się na kurs sztuk walki czy też samoobrony. Jeśli masz wątpliwości, czy takie szkolenie jest w ogóle potrzebne, zapewniam, że tak!

Nie daj się zaskoczyć

Powroty wieczorową porą – czy to z pracy, spotkania czy uczelni często nie są bezpieczne. Wiele z Was na pewno doświadczyło strachu, idąc za grupką pijanych lub awanturujących się imprezowiczów, może nawet byłyście ofiarą ataku lub próby kradzieży. Część z Was zapewne widziała podobne sytuacje – poza tym na co dzień o tym czytamy lub słyszymy w mediach.

Najważniejsze to nie dać się zaskoczyć – obserwuj, co się dzieje wokół Ciebie, przyglądaj się ludziom, a także miejscom, gdzie ewentualnie będziesz mogła uzyskać pomoc. Walka to ostateczne rozwiązanie – musisz jednak znać podstawy.

Nie daj się sparaliżować

Twoim zagrożeniem nie tylko jest przeciwnik, ale także Ty sama – w razie ataku zwykle coś nas paraliżuje. Mamy blokadę, nie możemy się ruszyć, działać ani myśleć. Ten moment zawieszenia trwa tylko chwilę, ale jest kluczowy. Absolutnie nie możesz nie reagować! Często sam krzyk wystarczy, aby napastnik uciekł.

Jeśli to nie pomoże, przyda się wiedza z kursu samoobrony – człowiek ma kilka miejsc podatnych na ból. Wiedza i odpowiednia technika to pierwszy krok do samoobrony. Poza tym zwykle masz ze sobą torebkę – warto mieć przy sobie np. gaz pieprzowy. Nie celuj jednak w oczy atakującego! Lepszy efekt daje spryskanie okolic jego szyi i ust.

Mocna płeć

Kobiety już od dawna nie chcą być postrzegane jako słabsza płeć – aktywnie uczestniczymy w demonstracjach, walczymy o swoje prawa, zabieramy głos itd. W razie napaści zwykle jesteśmy jednak na straconej pozycji – jesteśmy delikatnej budowy i nie mamy tyle siły co przeciętny mężczyzna. Mamy jednak spryt i szybkość, co w połączeniu z kilkoma chwytami i umiejętnościami pozwoli nam na efektywną samoobronę!

Potrzeba sporo motywacji i hartu ducha, aby zapisać się na taki kurs – prościej pójść na rowerek i zaliczyć aeroby. Warto jednak przyswoić sobie kilka technik, które mogą nas uratować – odeprzeć atak lub uciec.

Dlaczego warto zapisać się na kurs samoobrony? Żeby nie żałować. Poczucie bezpieczeństwa jest przecież bezcenne.

pixel