• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Typy butów piłkarskich Nike

2018-02-07
Typy butów piłkarskich Nike

Firma Nike ma w swojej ofercie szeroką gamę butów piłkarskich przeznaczonych zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. Dzięki nim poprawia się stabilność i bezpieczeństwo stóp podczas grania, a jednocześnie zapewniają one stabilność, przyspieszenie i idealne wprost dopasowanie do kształtu anatomicznego stopy piłkarza. Można wyróżnić cztery podstawowe serie butów piłkarskich: Tiempo, Magista, Mercurial i HyperVenom.

Typy butów piłkarskich Nike

Buty Nike Tiempo

Obuwie z serii Nike Tiempo stanowi udane połączenie klasycznego wyglądu buta oraz nowoczesnych materiałów, jakie zastosowano do zaprojektowania go i uszycia. Buty te zapewniają idealne czucie piłki podczas gry i niespotykany komfort noszenia. Wszystko to za sprawą cholewek, które wykonano z naturalnej skóry. Do produkcji butów Nike Tiempo stosuje się między innymi skórę kangura, ale najczęściej ma to miejsce w najbardziej zaawansowanych modelach butów piłkarskich. Butów Nike Tiempo używają Gerard Pique i Sergio Ramos.

Buty Nike Magista

Nike Magista to buty będące ideałem dla zawodników, którzy na boisku cechują się bardzo dobrym przeglądem pola gry. Ułatwiają panowanie nad piłką, co zwiększa ich skuteczność, zwłaszcza w przypadku gry w ataku. Nike Magistra to obuwie stworzone jako następca serii Nike CTR360, czyli Control 360. Butów Nike Magistra używają w meczach i na treningach piłkarze Anders Iniesta oraz Mario Götze.

Buty Nike Mercurial

Dla skrzydłowych i ofensywnych pomocników polecane są buty piłkarskie promowane przez jednego z najlepszych piłkarzy świata - Cristiano Ronaldo CR7. To obuwie marki Nike Mercurial, które przeznaczone jest dla szybkich zawodników. Ideą przyświecającą konstruktorom obuwia Nike Mercurial było minimalizacja wagi butów. Udało się uzyskać ten efekt dzięki zastosowaniu lekkich i trwałych materiałów, które połączono z najnowszymi technologiami znanymi w Nike. Takich butów do gry używa m.in. Kuba Błaszczykowski.

Buty Nike HyperVenom

Dla napastników oczekujących stopniowego zwiększania prędkości i uzyskania właściwego uderzenia piłki w polu karnym i jego otoczeniu odpowiednie będą buty Nike HyperVenom. Twarzą modelu są Neymar i Robert Lewandowski.

pixel