• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Unikalne technologie Nike w ochraniaczach piłkarskich

2018-04-06
Unikalne technologie Nike w ochraniaczach piłkarskich

Piłka nożna jest sportem, w którym może dojść do interakcji pomiędzy zawodnikami. Taki kontakt może zakończyć się np. podcięciem nóg zawodnika, przez co ten upada. Jeśli nie miałby założonych na piszczele specjalnych ochraniaczy piłkarskich, każdy wślizg mógłby zakończyć się dla niego tragicznie. Kontuzje wykluczyłyby go z gry na wiele miesięcy. Dlatego Nike oferuje piłkarzom profesjonalne ochraniacze.

Sprawdź ofertę Adrenaline.pl ochraniacze piłkarskie

Typy ochraniaczy

Uprawianie piłki nożnej generuje wysokie ryzyko doznania kontuzji, przede wszystkim w obrębie kończyn dolnych. Mogą to być skręcenia, otarcia, stłuczenia, a nawet złamania. Czasem nawet utalentowani zawodnicy nie są w stanie uniknąć takich sytuacji, ale można zminimalizować ich negatywne skutki dzięki odpowiednim ochraniaczom.

W asortymencie akcesoriów piłkarskich Nike znajdziemy skuteczne i ergonomiczne ochraniacze goleni, które produkowane są w dwóch typach:

  • ochraniacze jednoelementowe, gdzie przedmiotem ochrony jest przednia części goleni,
  • ochraniacze dwuelementowe, gdzie chroniona jest przednia część goleni i stawu skokowego.

Jednoelementowe ochraniacze piłkarskie

Zdecydowana większość profesjonalnych graczy wybiera dla siebie jednoelementowe ochraniacze goleni, które nie krępują ruchów. Są lekkie, dlatego nie ma problemu z uzyskaniem dużej prędkości piłkarza podczas gry. Firma Nike produkuje tego typu ochraniacze piłkarskie m.in. z lekkiego i wytrzymałego na uderzenia, tkanego polipropylenu (seria Mercurial Lite) albo z ultralekkiego i niezwykle cienkiego włókna węglowego, czego przykładem są nagolenniki Mercurial serii Elite. Przy ich produkcji stosowana jest także technologia Dri FIT i piankowe kanały o podwójnej gęstości, których zadaniem jest właściwa wentylacja skóry i trzymanie wilgoci z dala od jej powierzchni.

Dwuelementowe ochraniacze piłkarskie

Z myślą o graczach tuż po groźnych kontuzjach kończyn dolnych oraz o zawodnikach wymagających z innych powodów zwiększonej ochrony, wymyślono ochraniacze piłkarskie dwuelementowe. Ten typ ochraniaczy jest mocowany do nogi przy użyciu opaski z aktywną regulacją z zapięciem typu velcro. Wierzchnią warstwę tarczy ochraniacza firma Nike wyprodukowała z grubej warstwy twardego polipropylenu, który ponadto ma doskonałe właściwości absorbujące uderzenia piłki. Bardzo ważną częścią składową ochraniacza dwuelementowego jest piankowe wzmocnienie na kostkę i ścięgno Achillesa, które wykonane jest w ochraniaczach Nike z poliestru.

Ciekawostką w asortymencie Nike są ochraniacze, które pod wpływem rozgrzanych wcześniej wkładek ochronnych i założeniu ich na nogę piłkarza, idealnie zapamiętują anatomiczną budowę goleni i doskonale się do niej dopasowują.

pixel