• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Z czego szyte są plecaki Nike?

2018-02-08
Z czego szyte są plecaki Nike?

Firma Nike ma w ofercie akcesoriów dla sportowców i innych klientów plecaki, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem i rozmiarem, ale i materiałem, z którego zostały wykonane. Jakie materiały stosuje Nike do szycia plecaków?

Z czego szyte są plecaki Nike?

Aeroply

Innowacyjnym materiałem wykonanym z wtórnie przerobionych surowców jest Aeroply. W podobnym procesie technologicznym powstają podeszwy butów Nike. Materiał Aeroply zapewnia lekkość i trwałość plecaka, a przy tym nadaje mu nowoczesny wygląd.

Cordura

Lekki, wytrzymały materiał nazywany Cordura, ma właściwości zapewniające mu niewiarygodną wprost wytrzymałość. Decyduje o niej fakt, że Cordura jest dwa razy trwalsza od nylonu i nawet trzy razy bardziej wytrzymała od poliestru. Nic więc dziwnego, że znalazła ona powszechne zastosowanie do szycia plecaków i sprzętów outdoorowych. Nike pokrywa Cordurę różnymi substancjami, aby dodać jej odpowiednich cech. Pokryta między innymi cienką warstwą silikonu Cordura, staje się wodoodporna i zyskuje ekstra trwałość. Cordura może być produkowana w technologii Ripstop, która zapobiega rozdarciom materiału.

Materiał Hypervoid

Lekkie plecaki Nike mogą być wykonane z materiału Hypervoid, czyli superlekkiej, elastycznej pianki EVA, z charakterystycznymi, okrągłymi perforacjami. To one odpowiadają za niezwykle lekką konstrukcję, ale i za wytrzymałość takiego materiału.

Dri-FIT

Oddychające materiały Dri-FIT często są używane w plecakach Nike. To technologia tkania materiałów w określony sposób, sprzyjający dobrej wentylacji. Skutecznie materiał ten będzie odprowadzać wilgoć od ciała, zapewniając uczucie komfortu na długi czas. W plecakach i torbach materiały Dri-FIT są umieszczone w częściach, które mają bezpośredni kontakt z ciałem człowieka, między innymi więc znajdziemy je na uchwytach naramiennych.

Nike Flow

Firma Nike wykorzystuje przy szyciu plecaków technologię Nike Flow, która ma zwiększać komfort użytkowania takich akcesoriów, dzięki wykorzystaniu trójwymiarowej siateczki. Zredukowano dzięki temu miejsca, w których plecak przylega ściśle do ciała i zapewniono przepływ powietrza.

Nike Flex

Technologia Nike Flex stworzona została dla zredukowania siły szarpnięć i zapobiegania nadmiernemu uciskowi na delikatne nerwy. Ciężki plecak może wżynać się w ciało, ale dzięki Nike Flex nic takiego nie będzie miało miejsca. W podobny sposób działa miękki mostek NRVSpan, obejmujący ramię.

Cooling Pocket

Dla plecaków przeznaczonych dla użytkowników uprawiających turystykę pieszą wymyślono system termiczny Cooling Pocket, zapobiegający utracie ciepła.

pixel