• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Z czego wykonane są skarpety Nike?

2018-05-08
Z czego wykonane są skarpety Nike?

Skarpety Nike przeznaczone są dla osób aktywnych fizycznie, w tym również zawodowców. Można wyróżni skarpety sport - wyczynowe oraz active - do użytku codziennego. Szyte są one z zastosowaniem różnych materiałów.

Skarpety sport

Sportowe, wyczynowe skarpety dla sportowców szyte są głównie z zastosowaniem materiałów sztucznych, które nie wchłaniają wody i wilgoci ze stóp, ale oddają je na zewnątrz. Skarpety sport powstają z poliestru - przewiewnego, lekkiego, a przy tym trwałego i mocnego tworzywa sztucznego, które łatwo schnie i nie absorbuje wilgoci. Jest uniwersalnym materiałem, odpornym na gniecenie, który dobrze utrzymuje temperaturę i zachowuje swój pierwotny kształt.

Sprawdź: Skarpety Sportowe dla dzieci

Wyczynowcy mogą wybrać z oferty Nike także skarpety z nylonu, który podobnie jak poliester jest lekki i wytrzymały. Jego zaletą jest to, że nie przepuszcza wiatru, jest wodoodporny i łatwy w pakowaniu, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca.

Skarpety active

Dla każdego człowieka, niezależnie od prowadzonego trybu życia, Nike oferuje skarpety active. To produkt do codziennego użytku, który może być wykonany z bawełny, nylonu lub włókien bambusowych. Bawełna jest materiałem naturalnego pochodzenia, przyjemnym w dotyku. Łatwo ją barwić i umieszczać na jej powierzchni nadruki. O nylonie mówiliśmy już przy okazji opisywania skarpetek dla sportowców. Z kolei włókna bambusowe są trwalsze od bawełnianych i również mają naturalne pochodzenie. Mają właściwości bakteriobójcze, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku skarpet. Dla uzyskania bambusa na skarpety, nie trzeba stosować pestycydów do uprawy roślin.

Sprawdź: Skarpety męskie NIKE adidas

Dodatki w skarpetach Nike

Do skarpet sport – wyczynowych, dodawane są takie dodatki jak aloes, tactel aquator, dacron/coolmac i lycra. Aloes wplatany jest we włókna nylonu lub poliestru i nawilża on oraz pielęgnuje skórę, a także przyczynia się do zmniejszenia podrażnień. Tactel Aquator lub Comfortel XP zwiększa właściwości transportujące wodę i zmiękcza włókna, a dacron i coolmax przyspiesza parowanie powierzchniowe. Sprawia, że tworzywo sztuczne w dotyku przypomina bawełnę. Lycra jako dodatek do skarpet active i sport pomaga w utrzymaniu ich pierwotnej formy, zapewnia swobodę ruchu i uczucie komfortu.

pixel