• 30 dni na zwrot
 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Ekspresowa wysyłka
 • Wysyłamy do Paczkomatów
 • Operator 8 salonów Nike i Adidas
 • Oryginalne produkty

Jak się ubrać na zajęcia fitness?

2022-03-17
Jak się ubrać na zajęcia fitness?

Zajęcia fitness to aktywność, która przynosi zarówno korzyści zdrowotne, jak i powoduje odprężenie czy relaks. Dzięki nim każda kobieta może zadbać o własną sylwetkę, poprawić wydolność oraz spędzić czas w miłym towarzystwie. Zajęcia przy muzyce uspakajają, a co najważniejsze pozytywnie wpływają na cały organizm. Jednak, by móc spokojnie i komfortowo ćwiczyć, warto wyposażyć się odpowiedni strój do ćwiczeń. Jak ubrać się na zajęcia fitness? Gdzie kupić potrzebne akcesoria? Czym kierować sie podczas wyboru?

Jak przygotować się to treningu na w klucie fitness?

Trening siłowy dla kobiet może okazać się niemałym wyzwaniem. Wiele pań obawia się swojej kondycji, wyglądu czy zbyt dużego obciążenie. Dlatego też ćwiczenia powinny być prowadzone pod okiem profesjonalisty. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie aktywności dopasowanej do potrzeb, możliwości, wieku czy stanu zdrowia każdej osoby. Do najbardziej popularnych sesji należy zaliczyć trening aerobowy, interwałowy, siłowy czy ćwiczenia fitness. Każdy ruch powinien być wykonywany pod pełną kontrolą, a wspólnym mianownikiem komfortowego ćwiczenia jest dobranie odpowiedniego ubioru.  Aby profesjonalnie przygotować się do wysiłku w pierwszej kolejności należy zadbać o wygodę. Tę zapewni odpowiednio dobrany strój na fitness damski - dopasowany do danej aktywności oraz miejsca, w którym wykonywany jest ruch. Zakup obuwia z miękką podeszwą, legginsy, spodenki czy podkoszulek nieograniczające ruchu to jedne z ważniejszych elementów. Podczas zakupów kobiety powinny również pamiętać o wygodnym, obcisłym, ale dopasowanym biustonoszu sportowym. Gdzie zaopatrzyć się w tego rodzaju strój fitness?

Skąd pozyskać strój do ćwiczeń?

Odzież do treningu to bardzo ważny element. Niezależnie od tego czy osoba ćwicząca jest początkującym czy doświadczonym sportowcem, powinna bardzo skrupulatnie dobrać strój. Ale w jaki sposób? Najlepszą opcją są zakupy w salonach stacjonarnych. Profesjonalny sklep sportowy zapewnia sprawdzony, fachowy oraz funkcjonalny sprzęt. Spory wybór produktów umożliwia dopasowanie ubioru do własnych potrzeb i oczekiwań. Ponadto tego rodzaju zakupy dają możliwość przymiarki i oceny wygody, komfortu, materiały wykonania czy użytkowności odzieży. Tez jedynie pozostaje kwestia decyzji i wyboru sprzętu sportowego.  Jaki strój na fitness sprawdzi się najlepiej? Na co zwrócić uwagę przy zakupie poszczególnych akcesoriów?

Wybór stroju do ćwiczeń

Trening w profesjonalnym klubie przynosi wiele korzystać i zalet. Jedną z nich jest zamknięta powierzchnia, która umożliwia ćwiczenia niezależnie od pogody. Jednocześnie ubiór na fitness może być przewiewny, lekki oraz dopasowany do wymagań osoby ćwiczącej. Nie każda z pań jednak wie, jak wybrać tę najlepszą opcję, dlatego też warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które wspomogą podjęcie ostatecznej decyzji. 

Czym kierować się podczas zakupu? Jak ubrać się na fitness? Oto kilka wskazówek, które warto uwzględnić przy zakupie ubrań. Strój do fitnessu damski powinien:

 • być wygodny,
 • posiadać odpowiedni rozmiar - zbyt obcisły ograniczy ruchu i może obcierać, za duży będzie przeszkadzał przy wykonywaniu niektórych ćwiczeń,
 • być wykonany z wysokiej jakości materiału,
 • być przewiewny - strój na fitness nie może zatrzymywać potu i temperatury, gdyż może doprowadzić to do przegrzania się organizmu,
 • posiadać właściwości szybkoschnące - funkcja ta przydatna jest zarówno podczas treningu, jak i po nim,
 • posiadać gładką strukturę - dzięki temu nie powstają żadne otarcia czy uszkodzenia skóry,
 • posiadać właściwości kompresyjne - tego rodzaju strój do fitnessu zapewnia szybszą regenerację oraz minimalizuje ryzyko powstawania mikro urazów.

Warto również pamiętać, aby odzież była dopasowywana indywidualnie. Każda kobieta posiada inne potrzeby, budowę ciała, jak również predyspozycje. Strój do fitness powinien być także dobrany do wykonywanej aktywności. Zupełnie inne cechy powinien posiadać ubiór do jogi, treningu wytrzymałościowego czy siłowego.       

pixel