• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Metcon 4 Premium - znakomite buty treningowe od Nike

2018-11-13
Metcon 4 Premium - znakomite buty treningowe od Nike

Trening można przeprowadzić mając na sobie dowolne buty i ubranie, jednak aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty warto zadbać o odpowiedni sprzęt, który zapewni optymalne wsparcie i poprawi komfort. W dziedzinie profesjonalnego wyposażenia wybór jest naprawdę spory, a na wyróżnienie bez najmniejszych wątpliwości zasługują buty Metcon 4 Premium zaprojektowane przez firmę Nike.

 

Buty treningowe Nike Metcon 4 Premium

Na zdjęciu: buty treningowe Nike Metcon 4

 

Cholewka buta - przewiewność i pełen komfort

Projektanci firmy Nike zadbali o to, żeby linia Metcon 4 Premium była butem do treningu nie tylko z profesjonalną podeszwą, ale również produktem z funkcjonalną cholewką. W celu zapewnienia jak największej trwałości zastosowano specjalną żłobioną osłonę, która odpowiada za podniesienie stabilności i solidności podczas każdego pojedynczego treningu. Trwałość połączona została z wyjątkową wygodą i wsparciem, gdyż kolejnymi nowinkami technologicznymi są rewolucyjne linki Flywire odpowiadające za utrzymanie stopy w odpowiedniej pozycji, a także siateczka umieszczona w okolicy kostki i pięty - dzięki niej but jest o wiele bardziej przewiewny i komfortowy. Zadbano również o to, żeby nie wywołać nieprzyjemnych otarć w okolicy pięty, a lekiem na to jest niskoprofilowy zapiętek, który przyda się zwłaszcza przy takich elementach treningu, jak pompki w staniu na rękach czy ćwiczeniach przy ścianie.

 

Buty treningowe Nike Metcon 4 Premium

Na zdjęciu: buty treningowe Nike Metcon 4 Premium


Podeszwa - amortyzacja na najwyższym poziomie

W butach Metcon 4 Premium wiele dzieje się także w kwestii budowy podeszwy, która została zaprojektowana z dbałością o każdy detal. Istotnym elementem tego modelu jest przednia strefa wyłożona czepliwą gumą, która gwarantuje wprost doskonałą przyczepność podczas wykonywania każdego rodzaju ćwiczeń. Część bezpośrednio stykająca się z ziemią również przystosowana jest do wykonywania szybkich zwrotów i zmiany kierunków, gdyż została wyposażona w innowacyjny bieżnik "tri-star", który nie pozwoli na wywrotkę lub utratę równowagi. Ciekawym dodatkiem jest także gumowa osłona, która ciągnie się od podeszwy zewnętrznej przez środkowy obszar buta - ma ona na celu zapewnienie odpowiedniej ochrony przed otarciami podczas wspinania się na linie. Model ten jest też świetnym wyborem dla osób podnoszącym ciężary, ponieważ różnica w wysokości podeszwy środkowej od pięty do palców jest optymalna dla tego rodzaju treningu i wynosi 4 mm.

 

Na zdjęciu: buty treningowe Nike Metcon 4 Premium


O całości linii Nike Metcon 4 bardzo pozytywnie wypowiada się także twórca kanału ASMRAP (As Many Reviews As Possible), który specjalizuje się w dziedzinie sprzętu sportowego przeznaczonego m.in. do uprawiania CrossFitu. 


Buty treningowe z serii Nike Metcon 4 (zarówno Premium, jak i pozostałe) znajdziecie w sklepie adrenaline.pl.


Przeczytaj również:

Top 10 produktów na jesienny trening

Inteligentna odzież sportowa - czym na jest?

pixel