• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Pegasus 38 - nadchodzi premiera Nike - Kolejny poziom butów biegowych

2021-03-03
Pegasus 38 - nadchodzi premiera Nike - Kolejny poziom butów biegowych

Początek roku w świecie butów sportowych to jak zwykle oczekiwanie na nowości, które najwięksi producenci planują wprowadzić do swojej oferty w kolejnych miesiącach. Jednym z najbardziej oczekiwanych przez klientów modeli są buty do biegania Nike Pegasus 38, czyli najnowsza wersja flagowej biegowej serii amerykańskiego producenta. Na co możemy liczyć w kolejnej generacji linii Nike Pegasus 38? Jakie zmiany przyniesie model oznaczony numerem 38?

Linia Nike Zoom Pegasus

Buty biegowe Pegasus swoją historię zaczęły pisać już w 1982 roku, kiedy to firma Nike przedstawiła światu jego pierwszą wersję. Pierwotnym założeniem amerykańskiego producenta było stworzenie uniwersalnego buta będącego w zasięgu biegaczy na różnym poziomie zaawansowania, a jego priorytetem było skuteczne niwelowanie wstrząsów oraz sprawienie, by sportowiec czuł podczas biegu lekkość i stabilność. Po początkowym boomie na Pegasusy ich popularność spadła i w pewnym momencie firma zaprzestała ich produkcji – na szczęście po latach linia wróciła do łask i coroczne innowacje i coraz nowsze rozwiązania sprawiły, że ponownie stały się one kultowym modelem, jeśli chodzi o obuwie do biegania Nike.

Air Zoom Pegasus 38 – pierwsze spojrzenie

Póki co firma Nike nie wydała oficjalnego komunikatu ani zapowiedzi, jak ostatecznie wyglądać będzie najnowsza generacja popularnych „Pegsów”, jednak dziś w Internecie nie ma rzeczy nie do odkopania, dlatego możemy odnaleźć pewne przecieki ukazujące ich zdjęcia. Ciężko stwierdzić, jakie technologiczne innowacje zaproponowała firma Nike w swoim premierowym produkcie, jednak patrząc na buty biegowe Pegasus 38 można początkowo stwierdzić, że…nie będą one wielką rewolucją w porównaniu do modelu Pegasus 37. Wspólnym elementem dla obu wersji będzie ogólna sylwetka buta oraz innowacyjna podwyższona podeszwa, która nie tylko robi świetne wrażenie wizualne, ale również zapewnia wyjątkową dynamikę podczas biegu. Nowością będzie na pewno nieco odświeżony design cholewki, która nie będzie już tak jednolita kolorystycznie, będzie miało nieco inną strukturę w kwestii materiału, a także zyska parę detali (wkrótce przekonamy się, jak bardzo istotnych pod kątem zastosowania) w okolicy sznurowadeł. Trochę inaczej wygląda także język, który w modelu Pegasus 38 wydaje się być nieco bardziej masywny i inaczej wyprofilowany – na pewno ma to swoje zastosowanie, bo projektując swoje biegowe buty Nike raczej nie zmienia bez przyczyny nawet najdrobniejszych elementów. Wydaje się, że zmiany nie ominą także pięty, która obecnie wygląda na bardziej stabilną, przez co powinna jeszcze lepiej usztywniać i wspierać stopę w tej strefie buta.

Nike Pegasus 38
Pegasus 38

Nike Pegasus 38 – kiedy premiera?

Najważniejszym pytaniem, jakie możemy zadać opisując buty do biegania Nike Pegasus 38 jest to, kiedy możemy spodziewać się ich premiery. Tutaj niestety ciężko uzyskać jakiekolwiek sprawdzone informacje – pierwotnie miały one wejść na rynek w ostatnich dniach kwietnia, jednak sporo źródeł jako datę ich wyjścia podaje przełom czerwca i lipca. Jako oficjalny partner marki Nike w Polsce możemy zapewnić, że jak tylko otrzymamy oficjalne informacje na ten temat, poinformujemy Was i umieścimy wiadomość na naszych kanałach.

 

pixel