• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Strój na pilates

2022-05-04
Strój na pilates

Pilates to rodzaj ćwiczeń, które są uwielbiane przez kobiety w różnym wieku. Ćwiczenia są bardzo proste, ale jednak wymagające. Na pierwszy rzut oka mogą się wydawać śmiesznie łatwe, ale gdy same spróbujemy, to zmienimy zdanie. Czy trzeba się jakoś szczególnie przygotować do pójścia na zajęcia? Na pewno będziemy potrzebować odpowiedniego stroju, butów oraz dawki motywacji.

Jaki strój na pilates?

Zanim przejdziemy do szczegółów dotyczących stroju i butów, to odpowiedzmy sobie na pytanie, co to jest pilates. Jest to system ćwiczeń, które można wykonywać we własnym domu. Trening ten opiera się na wykonywaniu ćwiczeń, przy wykorzystaniu swojego własnego ciężaru ciała. Osoby początkujące powinny jednak zapisać się na zajęcia w grupie.

Strój na pilates powinien być przede wszystkim wygodny. Najlepiej kupmy legginsy oraz koszulkę na ramiączkach. Nie wolno zapominać o sportowym staniku. Ubrania do pilatesu powinny być obcisłe. Jednak nie za bardzo.

Dlaczego pilates strój powinien być obcisły? Wynika to z tego, że w odzieży dopasowanej znacznie łatwiej sprawdzimy, który akurat mięsień napinamy. Możemy prawidłowo ocenić, czy ćwiczenia dobrze są wykonywane.

Gdy spojrzymy na ofertę – pilates stroje, to będziemy w niemałym szoku. Oferta jest naprawdę szeroka. Trudno jest zdecydować się na jeden jedyny fason. Czasami kobiety kupują z rozpędu i wychodzą z pilates stroj nie z jednym, a kilkoma. Jest to spory błąd. Kupmy jeden, maksymalnie dwa i oceńmy, jak się w nim nam ćwiczy.

Działamy tutaj często metodą prób i błędów. Na półce sklepowej znajdziemy pilates strój do ćwiczeń dla początkujących, jak i strój do pilates dla zaawansowanych. Tak naprawdę to, jaki strój na pilates wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od nas.

Na drugim planie stawiajmy jego wygląd. Najważniejsza jest tutaj funkcjonalność. Ważny jest także rozmiar. Legginsy damskie nie mogą być ani zbyt duże, ani też zbyt małe. Na tej samej zasadzie dobierajmy koszulki damskie.

Jakie buty na pilates?

Wiele osób się zastanawia jakie buty na pilates wybrać. Tak naprawdę możemy śmiało ćwiczyć na boso. Czasem jednak ze względu na higienicznych, wolimy delikatne buty, które przypominają mięciutkie skarpetki.

Po pierwszych treningach same ocenimy, w jakim stroju oraz w jakich butach jest nam najwygodniej. Czasami lepszym wyborem będzie strój oraz buty, które nie są dedykowane stricte pilatesowi, a innej aktywności fizycznej. Jest to jak najbardziej dozwolone.

Jedno jest pewne, pilates podbije Twoje serce i nie będziesz umiała przestać ćwiczyć.

 

pixel