Logo adrenaline.pl

Buty męskie Nike Air Max 90

ilość znalezionych towarów: 10

Historia Air Max 90

Firma Nike przez lata swojej działalności wypuściła wiele modeli z linii Air Max, które doczekały się dziesiątek wersji kolorystycznych, jednak wiele z nich nigdy nie doczeka się takiej popularności, jaką zdobyły buty Nike Air Max 90. Podobnie jak wiele innych modeli Air Max buty te tworzone były jako produkt typowo dla biegaczy, jednak jak pokazuje historia, jeszcze lepiej odnalazły się one w ulicznej modzie. Linia ta, zgodnie z nazwą, została stworzona w 1990 roku, jednak przez pierwsze lata nazywana była Air Max 3, co dziś stanowi ciekawą anegdotę. Za projekt modelu Air Max 90 odpowiedzialny był Tinker Hatfield, czyli legendarny już designer amerykańskiego brandu, który ma na koncie wiele udanych i popularnych sneakerów. W porównaniu do dwóch poprzednich modeli Hatfield chciał nadać butowi znacznie szybszego i bardziej agresywnego stylu, co osiągnął poprzez wykorzystanie połączenia siateczki, syntetycznego zamszu oraz skóry. Technologicznie Air Maxy 90 również były sporym krokiem naprzód – w wersji tej poduszka w podeszwie była jeszcze grubsza i bardziej sprężysta, co znacząco wpływało na poprawę amortyzacji i komfortu dla biegaczy.

Jakie są Nike Air Max 90?

Wizualnie seria ta niewiele się zmieniła, zatem jak buty Nike Air Max z 90 roku prezentują się pod kątem wykonania? Cholewka tego modelu została znacznie odchudzona i o wiele lepiej przylega do stopy – uzyskano to dzięki wykonaniu jej z lekkiej siateczki oraz elementów ze skóry naturalnej i syntetycznej. Na wysokości pięty cały czas znajduje się widoczna przez znane wszystkim okienko gruba i sprężysta poduszka gazowa, która niezmiennie gwarantuje pełen komfort podczas użytkowania. Nowsze wersje modelu Air Max 90 zostały dodatkowo uzupełnione o drobne detale, które jeszcze bardziej zwiększają jego żywotność i trwałość – chodzi tu o takie elementy, jak waflowy bieżnik na podeszwie czy przyszywane powłoki z tworzywa TPU. Fani butów w pełni skórzanych również doczekali się idealnej dla nich wersji – firma Nike stworzyłą także buty Air Max 90 Leather, których cholewka wykonana jest w całości z wysokiej jakości skóry gwarantującej wygodę i wytrzymałość.

Buty Air Max w adrenaline.pl

Należąc do grona fanów butów Nike Air Max z pewnością nie chcesz zadowolić się jedną czy dwiema parami sneakerów, dlatego koniecznie sprawdź ofertę sklepu adrenaline.pl. Na jego stronie znajdziesz najróżniejsze męskie buty Nike, które z pewnością przypadną Ci do gustu i spełnią Twoje oczekiwania. Również Męskie Nike Air Max 97 to jeden z hitów, który z typowego buta do biegania stał się modelem lifestyle noszonym przez miliony ludzi na całym świecie – jeżeli jeszcze nie masz swojej pary, to czas najwyższy to zmienić. Buty Nike, w tym wspomniane już Air Max 90 męskie są w pełni oryginalne i autentyczne, ponieważ pochodzą wprost od producenta – z tego właśnie powodu otrzymujesz gwarancję, że dokonując zakupu nie dostaniesz podrobionego towaru podejrzanego pochodzenia.

    pixel